Poznajcie nasze juniorki!

Nowa seria, dzięki której poznamy bliżej naszą drużynę juniorek! Przedstawimy pare informacji w formie wywiadu z każdą zawodniczką.

Dziś na pytania odpowie nam kapitan juniorek - Gabrysia Kot

1. Na jakiej pozycji grasz na boisku i jaka jest Twoja ulubiona?
~ W sumie gram wszędzie, to zależy od meczu, trenerki i trenera. Są mecze, gdzie często zmieniam pozycje np. ze środka obrony na lewe skrzydło. Przeważnie jednak jestem ostatnim obrońcą. Natomiast moją ulubioną pozycją jest środkowy defensywny pomocnik, szczególnie gdy gram z Bedim
2. Kiedy i dlaczego zaczęłaś grać w piłkę nożną?

~W Raszynie gram od 2013 roku. Był to mój pierwszy klub. Wcześniej grywałam tylko z bratem przed domem. Jakoś tak mi się spodobało, z rodzicami zaczęliśmy szukać jakiegoś klubu, a że akurat powstawała nowa sekcja w Raszynie, poszłam na trening i tak już zostałam.
3. Jak to jest być kapitanem?

~Nie ukrywam, że czasami dosyć ciężko, bo jest to odpowiedzialna funkcja i często jest dużo do załatwiania. Ale z drugiej strony sprawia mi to przyjemność. Bycie kapitanem to też wielka duma, gdy wyprowadza się drużynę na mecz, a szczęścia po wygranej chyba nie da się opisać.
4. Jakie jest Twoje marzenie piłkarskie?

~Zapewne takie, jak większości piłkarek - grać w zagranicznym klubie i reprezentacji Polski. Lecz narazie skupiam się na mniejszych celach i powoli idę do przodu:)
5. Jak rówieśnicy reagują na to, że dziewczyna gra w piłkę nożną?

~Zazwyczaj budzi to duże zaskoczenie, chociaż piłka nożna kobiet staje się coraz bardziej popularna. Spotkałam się także z lekceważeniem damskiej drużyny, kiedy kilka sezonów temu grałyśmy w lidze z chłopcami. Zdarzało się, że przed meczem chłopcy cieszyli się na „łatwy” mecz, a gdy po końcowym gwizdku okazywało się, że to my wygrałyśmy, miny mieli bezcenne.
6. Ulubione zwierze i dlaczego jest to kot?

~ Ulubionym zwierzakiem jest moja jaszczurka (agama brodata) - Sebastian. A co do kotów, to szczerze mówiąc nie przepadam za nimi. Nigdy żadnego nie miałam i narazie nie zamierzam mieć.

To już niestety koniec. Następne wydanie już w piątek, 20 września!