Obóz sportowy w Olecku za nami

Jak co roku na początku sierpnia drużyna seniorek i juniorek pojechała doskonalić swoje umiejętności na Mazury. Tegoroczny obóz rozpoczęłyśmy inaczej niż zawsze, bowiem pojechałyśmy pierwszego dnia na sparing z naszym pierwszoligowym rywalem, zespołem Stomilanki Olsztyn. Mecz zakończył się wynikiem 3:2, jednak oczywiście jak to bywa z przedsezonowymi spotkaniami – wynik jest w tym wszystkim najmniej ważny. Dla trenera była to cenna możliwość obserwacji, która z nas oddycha samodzielnie (bez respiratora), co pokazywało, kto przepracował lipcowy okres przedprzygotowawczy sumiennie, a z kogo będzie musiał wycisnąć ostatnie soki nad jeziorem Olecko Wielkie.

W sobotę, a więc pierwszego dnia naszego obozu sparing z Olsztynem był jedynym treningiem, natomiast od niedzieli rozpoczęłyśmy już tydzień ciężkiej pracy: budowałyśmy kondycję, siłę, pracowałyśmy nad założeniami taktycznymi, a w drugiej części obozu przeszłyśmy już do elementów szybkościowych. Każdego dnia odbywały się najczęściej 3 lub 4 jednostki treningowe.

W czwartek do Olecka przyjechał do nas trzecioligowy podlaski zespół Włókniarz Białystok, któremu uległyśmy 1:2. Mecz okazał się dla nas wyjątkowo ciężki fizycznie i każdej z zawodniczek dawały się już we znaki trudy obozu. Białostoczanki błyszczały świeżością i zdawały się z łatwością wygrywać z nami pojedynki szybkościowe.

Podczas obozu trener kładł nacisk na integrację zespołu seniorek z juniorkami. W czasie minigier grałyśmy w składach mieszanych, podobnie zresztą w sparingach z Olsztynem i Białymstokiem. Mamy nadzieję, że możliwość trenowania z seniorkami pozwoli naszej młodzieży w krótszym czasie osiągać jeszcze lepsze rezultaty.

Ostatniego dnia zagrałyśmy sparing wewnętrzny, jednak blisko 20 jednostek treningowych w nogach oraz skwarzący upał bijący nie tylko z nieba, ale także od sztucznej nawierzchni nie pozwolił nam nacieszyć się grą. Każda z nas marzyła już o kilku dniach odpoczynku. Ciężko przepracowałyśmy ten tydzień i te z zawodniczek, które były w Olecku, z pewnością czują się dobrze przygotowane do zbliżającego się wielkimi krokami sezonu.