JANTAR CUP 2018 dla KS RASZYN

Dnia 13.01.2018 wystąpiliśmy w ogólnopolskim turnieju halowym w Ostrołęce. Po inauguracyjnym remisie, a następnie pięciu zwycięstwach z rzędu zdecydowanie wygraliśmy zawody, w których udział wzięło dziesięć zespołów.

W grupie A zwyciężyła drużyna Orlęta Baboszewo z dorobkiem ośmiu punktów, a za nimi finiszowały gospodynie turnieju Jantar Ostrołęka z siedmioma punktami.

Grupę B wygrał Stomil Olsztyn z dziesięcioma punktami (bilans bramkowy 13:3), a my z takim samym dorobkiem punktowym zajęliśmy drugie miejsce (bilans bramkowy 13:4). W meczu inauguracyjnym zremisowaliśmy ze Stomilem Olsztyn 2:2, pomimo dwubramkowego prowadzenia nie udało nam się wygrać, a bramkę wyrównującą straciliśmy na sześć sekund przed zakończeniem meczu (bramki Sylwia Młodzianowska i Weronika Bekker). Drugie spotkanie rozegraliśmy z juniorkami Jantara Ostrołęki odnosząc zwycięstwo 3:0 (bramki Weronika Bekker, Justyna Piskorz, Magda Zielińska). Trzeci mecz to rywalizacja z Kurpikiem Kadzidło i zwycięstwo 4:0 (bramki Weronika Bekker x2, Justyna Piskorz, Oliwia Czarnocka). Ostatnie grupowe spotkanie rozegraliśmy z RESO Suwałki wygrywając 4:2 (bramki Sylwia Młodzianowska x2, Natalia Bednarczyk x2).

W półfinałach zwycięzcy grup musieli uznać wyższość rywali. Najpierw zwycięzca grupy A Orlęta Baboszewo przegrało z nami 1:2 (bramki Weronika Bekker i Justyna Piskorz), a następnie zwycięzca grupy B Stomil Olsztyn uległ gospodyniom 0:2. W meczu o trzecie miejsce Orlęta wygrały ze Stomilem 1:0, a w meczu finałowym pokonaliśmy Jantar Ostrołęka 3:0 (bramki Weronika Bekker x3).

Odnieśliśmy zasłużone zwycięstwo, a Weronika Bekker z ośmioma bramkami została królową strzelczyń. Najbardziej cieszy fakt iż na turnieju wystąpiło aż pięć juniorek, które występują w czwartej lidze i być może już niedługo będą stanowiły o sile pierwszoligowej drużyny.

Skład: Natalia Bednarczyk, Oliwia Czarnocka, Wiktoria Czarnocka, Gabi Kot, Julka Łopaciuk, Karolina Usnarska, Sylwia Młodzianowska, Sylwia Usnarska, Weronika Bekker, Justyna Piskorz, Magda Zielinska + Marta Adamczyk (kierownik)

Klasyfikacja końcowa:
1. KS Raszyn
2. Jantar Ostrołęka
3. Orlęta Baboszewo
4. Stomil Olsztyn
5 – 6. Ostrovia Ostrów Mazowiecka, Kurpik Kadzidło
7 – 8. Forty Piątnica, RESO Akademia 2012 Suwałki
9 – 10. Stomil II Olsztyn, Jantar Ostrołęka (juniorki)